تعریف هوشمندسازی

خانه هوشمند خانه ای است که در آن تجهیزات هوشمند  به یکدیگر متصل هستند و با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، دستوراتی را اجرا میکنند و به صورت مرکزی کنترل می شوند این ارتباط  و کنترل تجهیزات هوشمند میتواند از طریق تاچ پنل مرکزی هوشمند با نمایشگر در داخل منزل و یا از طریق نرم افزار روی گوشی هوشمند شما از هر کجای دنیا انجام شود.    

تجهیزات هوشمند میتوانند به طور خودکار وظایف خانه شما را بر عهده بگیرند و زندگی راحت تری را برای شما به ارمغان بیاورند و همچنین در هزینه های انرژی صرفه جویی کنند.


تقریباً هیچ محدودیتی در استفاده از تجهیزات هوشمند وجود ندارد و پیشرفت های روزافزون در حوزه هوشمندسازی ساختمان این شاخه را به یکی از محبوب ترین ها بین مردم دنیا تبدیل کرده است ، به طوری که همه روزه افراد بیشتری به هوشمند کردن تجهیزات منزل خود علاقه مند میشوند.

اگر شما از آن دسته افراد هستید که بعد از ترک منزل این افکار به ذهنتان خطور میکند که:

 آیا شیر گاز را بسته ام؟    آیا درب یخچال باز مانده؟    آیا چراغ حمام و یا فن دستشویی روشن هستند؟ و ... ، بهتر است رو به هوشمند کردن منزل خود بیاوردید تا هر لحظه و هر کجای دنیا تنها از طریق گوشی هوشمند خود بتوانید تمام این موارد و حتی بیشتر از این ها را چک کنید و در صورتی که نگرانی شما بی مورد نبوده باشد و مثلا شیر گاز را هنگام ترک منزل  نبسته باشید ، تنها با فشردن یک دکمه از هر جای دنیا بتوانید مشکل را حل کنید.

اما قابلیت های یک خانه هوشمند فقط محدود به این موارد نیست بلکه بسته به تجهیزاتی که در منزل هوشمند خود استفاده کرده اید میتوانید از مزایای بیشمار یک خانه هوشمند بهره مند شوید.