گاهی اوقات کره زمین میتواند يك مكان نامناسب باشد كه بوسيله باران , باد , برف , سيل و طوفان , گرمای سوزان و سرماي كشنده احاطه شده است. همچنین خطراتی همچون حیوانات وحشی و ... انسان را بر آن داشت که به فکر سرپناهی برای خود باشد.

این سرپناه از غار ها شروع شد و در طی سالیان تبدیل به خانه های مدرنی شد که امروزه با آسودگی خاطر در آنها  زندگی میکنیم.

در ابتدا سرپناه برای محافظت از سرما و گرما و باران و برف و ... بود اما با پیشرفت علم و تکامل زندگی پیشرفته  نیاز های جدیدی ایجاد شد که ما را بر آن داشت که خانه های خود را مجهز به سیستم هایی برای آسایش و رفاه خود کنیم، از جمله سیستم لوله کشی آب، برق دار کردن خانه ها و ...

ساخت سرپناه اما نیاز های بشر به زندگی راحت تر را یکی پس از دیگری بر ملا کرد.

خوراک ، پوشاک و مسکن از نیاز های ابتدایی هر انسانی میباشد که در اکثر کشور ها تمام تلاش روزمره مردم و حاکمان آنها برای فراهم کردن این نیاز هاست. هر کدام از این نیاز های اساسی باعث شکوفایی صنایع بسیاری شده است.

به فرض مثال کارخانه های عظیم مواد غذایی، کشتارگاه های بزرگ شهری، مزارع پرورش حیوانات، کشاورزی و دامپروری و ... همگی به وجود آمدند تا نیاز خوراک را برای بشر برطرف کنند.

به همین نسبت برای نیاز پوشاک صنایع عظیم و برند ها و مارک های معروف، تولیدی های کوچک و بزرگ پوشاک اعم از کیف و کفش و لباس های رنگارنگ و صنعت مد لباس و ... همگی از نیاز بشر به پوشاک نشاُت میگیرند.

اما مهمترین صنعتی که به مهمترین نیاز بشر گره خورده صنعت ساختمان است که در همه جای دنیا فاکتوری برای شکوفایی یا رکود اقتصاد آن کشور است.

صنعت ساختمان پوشش دهنده مهمترین  نیاز بشر یعنی مسکن میباشد. چرا که اکثر مردم برای تهیه خوراک و پوشاک دغدغه خاصی ندارند و همگان میتوانند از پس تاُمین این نیاز ها بر بیایند. اما در مورد مسکن قضیه کاملا متفاوت میباشد.

بسیاری از مردم باید سال ها تلاش کنند تا بتوانند برای خود سرپناهی تهیه کنند و همین مورد صنعت ساختمان را به یکی از وسیع ترین و مهمترین صنایع تبدیل کرده است.

طبیعیست که سرمایه گزاری های عظیمی در این صنعت شکل بگیرد و شاهد پیشرفت های روز افزون در این صنعت باشیم.

بر اساس نیاز های بشر صنایع مختلف کم کم پا گرفت و رشد کردند. در ابتدا انسان به بستری برای خواب راحت تر نیاز داشت و این نیاز منجر به پیشرفت صنایع چوبی و نساجی برای تهیه و تولید لوازم منزل از قبیل تخت خواب ها و مبلمان و ملحفه ها، بالشت ها، روکش ها و ... شد.

نیاز به تهیه خوراک و نگهداری و انبار کردن آن منجر به ساخت یخچال و فریزر و ... شد تا مواد خوراکی برای ما دوام بیشتری داشته باشند.

تلاش بشر برای سرگرم کردن و مطلع کردن خود از اتفاقات پیش رو و ارتباط با سایر افراد باعث اختراع رادیو و تلویزیون و تلفن و حتی اینترنت شد.

گرمای منزل در تابستان و سرمای زیاد در زمستان کولر ها و چیلر ها و سیستم های سرمایش و گرمایش را تولید و بهینه کرد.

نیاز به حریم خصوصی باعث شد بشر به فکر این باشد تا راهی برای جلوگیری از ورود سایرین به محفل شخصی خود بیاید تا اینکه درب های پیشرفته و انواع قفل ها اختراع شدند.

روز به روز با افزایش نیاز ها و تقاضای ما برای برطرف کردن این نیاز ها صنایع مختلفی ایجاد شد و پیشرفت کرد.

یکی از بروزترین پیشرفت ها در صنعت ساختمان به صنعت هوشمندسازی آن برمیگردد. جایی که شرکت های عظیمی در جهان سعی در تولید قطعاتی برای هوشمند کردن اجزای مختلف ساختمان دارند تا بتوان کنترل بخش های مختلف را در دستان صاحبین آن قرار دهند.

در یک خانه هوشمند شما آسایش و امنیت بیشتری دارید. میتوانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و ارزش ملک خود را بالاتر ببرید. به همین دلیل تقاضا برای هوشمندسازی ساختمان بین سازندگان و افراد عادی روز به روز در حال افزایش است. این صنعت هم همانند سایر صنایع روزانه در حال پیشرفت و بروز رسانیست پس تا دیر نشده تصمیم بگیرید و خانه ی خود را به محلی امن تر، زیبا تر وراحت تر برای زندگی تبدیل کنید.